Poštovani prijatelji, Pozivamo vas na jubilarni X SAPO Simpozijum koji će se održati na Kopaoniku, u hotelu Grand, pod nazivom ”Mama boli me uvo”, a na temu oboljenja uva kod dece od 09 – 12.maja 2019. godine. Pokušaćemo da uz pomoć naših uvaženih predavača, a uz aktivno učešće polaznika simpozijuma, obradimo sve aspekte patologije uva dece. Učesnici skupa će, kao i prethodnih godina, tradiocionalno na poklon dobiti priručnik ”Oboljenja uva kod dece”. Ove godine uvodimo novine i aktulenosti. Planiran je mini-instrukcioni kurs iz otoskopije za pedijatre, za koji se nadamo da će steći tradiciju. Pripremili smo takođe aplikaciju koja će pratiti kurs i omogućiti komunikaciju između predavača i polaznika kursa u toku predavanja. Aplikacija sadrži originalne slike iz otološke prakse Službe za dečju otorinolaringologiju i predstavljaće mali atlas koji će biti od koristi u svakodnevnoj praksi lekara. I ove godine stručni deo pratiće bogat kultrno-umetnički program sa prijatnim iznenađenjima. Unapred se radujemo ponovnom viđenju i druženju.
S poštovanjem, Prim. dr sc. med. V. Šubarević Predsednik SAPO Prim. Dr K. Stanković Generalni sekretar SAPO